Menu
Alışveriş Sepeti

10 kg Banyo Ayak ve Masaj Tuzu 84 mineralli

Tuzcu Baba Banyo tuzu evinizde kaplıca suyu elde etmenizi sağlar , 

İçerisindeki 84 mineral ile Güzellik ve Sağlık kaynağı olan BANYO TUZUnu mutlaka deneyin...   Dupduru ve parlak bir cilde kavuşmanın, bütün günün yorgunluğundan arınıp zinde ve sağlıklı hissetmenin, ayrıca negatif enerjiyi ve stresi bir kenara atmanın yolunun tuzdan geçtiğini biliyor muydunuz? 

Banyo tuzu nedir?

Banyo tuzu, günün stres ve sıkıntısından arınmanıza yardımcı olan minerallerin bulunduğu rahatlatıcı bir tuzdur. Öncelikle vücudu dinlendirir , topuk dikeni ve bakteriyel problemlerin yanı sıra ayak kokuları, mantar, ayak ve çeşitli cilt hastalıklarının önüne geçmek için kullanılır.

Tuzcu Baba Kristal Banyo  tuzu yapımı

-1 su bardağı Tuzcu Baba Kristal Banyo  tuzu
-Sevdiğiniz herhangi bir esans
-Kuru bitki
Bir kâseye Tuzcu Baba Kristal Banyo  tuzunu boşaltın ve sevdiğiniz bir esansı da ilave edin. Karışıma arzuya göre lavanta, papatya ya da nane gibi bitki kurularından birini seçerek bir avuç kadar ekleyin. Yağlı kâğıt serilmiş bir tepsiye banyo tuzunuzu dökün ve kuruyana kadar 1-2 saat bekletin. Sonrasında ise, dekoratif amaçlı cam bir şişeye koyun.

Tuzcu Baba Kristal Banyo  tuzu Nasıl kullanılır?

Eğer bir küvetiniz varsa, küveti suyla doldurduktan sonra bir avuç kadar Tuzcu Baba Kristal Banyo  tuzu ekleyin ve tuzlar eridikten sonra da 25- 30 dakika boyunca suyun keyfini çıkarın.
Küvetiniz yoksa son durulama suyuna banyo tuzunu ekleyin ve duştan bu şekilde çıkın.
Nemlenmiş olan dirsek, diz kapağı ve ayak gibi bölgelerinize Tuzcu Baba Kristal Banyo  tuzu ile hafifçe ovarak peeling yapın; çabuk sertleşen bu bölgelerin yumuşacık ve bembeyaz olduğunu göreceksiniz.

Akşamları işten yorgun argın döndüğünüzde stresinizden arınmak için de Tuzcu Baba Kristal Banyo  tuzu çok etkilidir. Bir leğene ılık su doldurun ve banyo tuzunuzdan da ilave edin. 25- 30 dakika boyunca ayaklarınız bu su da beklesin.

Tuzcu Baba Kristal Banyo Tuzu ne işe yarar?

Eskilerden beri tuzun etkisi bilinir ve negatif enerjiyi atabilmek için banyolarda kullanılır. 

Sadece stres atmanızı sağlamakla kalmaz, gözenekleri açarak cildinizin nefes almasını ve hem de tazelenmesini sağlar.

Teninizin bebeksi bir yumuşaklığa kavuşmasına yardımcı olur.

Çeşitli cilt hastalıklarına karşı da çok etkilidir.

Düzenli kullanım sayesinde vücuda zindelik verir.

Kan dolaşımını hızlandırır.

Ter kokusu ve ayak kokusunda çok etkilidir.

Kaya tuzunda bulunan mineraller, cilde çok faydalıdır.

Tuz Masajı

Tuzlu su, bedendeki birikmiş negatif elektriği, iletkenliği sayesinde vücuttan atılmasına yardımcı olur.Tuz masajı ile vücudunuzda ki tüm günün yorgunluğu ve  gerginliğinden kurtulursunuz.Tuz vücuda yumuşak bir şekilde uygulanırken cildinizi ölü deri ve hücrelerden arındırır.
Vücudun çeşitli rahatsızlıklarına karşı masajın faydaları bilinmektedir.


Selülit masajları tuz ile birlikte uygulandığında faydaları gözlenmiştir. Uygun koşullarda yapılan tuz masajları sayesinde vücudun yağlı bölgelerinde ve selülit bölgelerinde masaj sonrası incelme , pürüzsüz sıkı görünüm ve canlılık hissedilir. Masaj dairesel hareketlerle yapılmalıdır. Yapılan masaj sayesinde kan dolaşımı hızlanır. Selülit oluşumunu yok etmek için kan dolaşımı hızlandırılmalıdır.

Tuzcu baba Kaya tuzu peeling uygulamalarına oldukça uygun, ince kristal yapısıyla cildin hassas olan üst tabakasını (epidermis) zedelemeden yenileyebilen, doğal bir malzemedir. Isıl işlemlerden geçip rafine olmayan bu doğal tuz, aslında vücutta da var olan, fakat elektromanyetik alanlar, hastalıklar, yanlış beslenme ve stres sonucu kaybedilen 84 adet elementi bünyesinde korumayı başarmış ve hücre zarından geçebilen tek maddedir. Çözelti halinde birçok hastalığın tedavisinde kullanıldığı gibi, cilt bakımı için de anti-bakteriyel ve rejenerasyon (yenileme) özelliklerinden yararlanılmaktadır. Çeşitli cilt hasarları, yaş izleri, akne, siğil ve leke gibi oluşumlarda, bünyesindeki magnezyum, potasyum, kalsiyum ve demir sayesinde kan dolaşımı sağlayarak, cildi nemlendirir.

Tuzcu baba Kaya tuz peeling yapılacağı zaman, aynı ölçüdeki zeytinyağı ile karıştırılmalıdır. Örneğin; 3 kaşık kristal Tuzcu baba Kaya tuzu ile 3 kaşık zeytinyağı şeklinde olmalıdır. Bu oran uygulanacak bölgeye göre değişir. Peeling uygulamasından önce, ılık bir banyo yapmak, gözeneklerin açılıp üst seviyede fayda sağlanması açısından önemlidir. 

Tuzcu baba Kaya Tuzu peelingi yapıldıktan yani ölü deri temizlendikten sonra, uygulama yapılan bölge ılık bir havluyla örtülmeli ve 20-30 dakika beklenmelidir. Daha sonra suyla yıkanan cilt, nazikçe kurulanıp su bazlı bir nemlendiriciyle desteklenmelidir. Bunu, sorunlu ciltlerde haftada 2 veya 3 kere, problem geçtikten sonra da toksin birikimini önlemek için ayda 2-3 kere tekrarlamak gerekir.

Tuzcu baba Kaya tuz masajı da, en az peeling kadar etkili, kan basıncını düzenleyen, kas kuvvetlendirici ve sakinleştirici bir yöntemdir. Genellikle terapi merkezlerinde uygulanan masaj, vücuttaki asit birikimlerini çözerek, toksinlerin atılmasını kolaylaştırır. Ayrıca bu tuz ile hazırlanmış (%1-8 oranında) ılık banyoların, çeşitli cilt hastalıklarında son derece olumlu etkileri vardır. Ve Tuzcu baba Kaya tuzu ile hazırlanan sole (%26 oranında suda çözdürülmüş tuz), hem dahili, hem de tonik gibi mikrop öldürücü olarak harici kullanılan, diğer adı da “sıvı güneş” olan bir karışımdır.

Tuzcu baba Kaya tuzu, temiz denizlerdeki mineral tuzlarının 200-250 milyon yıl, aşırı güneş ve yüksek basınçla yoğunlaşıp, kristalleşmesiyle oluşmuş, neredeyse dünyadaki tüm elementleri bünyesinde barındıran bir mucizedir. Bu yüzden Tuzcu baba Kaya tuzu faydaları bakımından da, solunum, dolaşım, deri ve iç organ hastalıklarında ağır metalleri vücuttan atarak mucizeler yaratabilir.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.


   ÜRÜN KARŞILAŞTIRMA VİDEOMUZ   


DİKKAT !!! SİZ DE MAĞDUR OLMAYIN.
Üzerinde TUZCU BABA markası olmayan ürünler firmamıza ait değildir.


Kargonuzun Hangi İlden geldiğine dikkat edin. Çankırı'dan gelmeyen kargoları teslim almayın.
Çankırı tuzu adı kullanılarak başta KAYSERİ olmak üzere, Konya ve İzmir gibi farklı illerden, göl tuzu ve ne olduğu belli olmayan başka tuzların müşterilerimize gönderildiği tespit edilmiştir.
Çankırı tuzu diye Göl tuzu satılmasına müsaade eden N11, GİTTİGİDİYOR, HEPSİBURADA, TRENDYOL, AMAZON gibi sitelerde kesinlikle satışımız yoktur.


Çankırı Gıda ve Tarım İl müdürlüğüne kayıtlı ve ruhsatlı olarak faaliyet gösteren Tuzcu Baba Çankırı Kaya Tuzu işletmemizin Resmi sipariş sitesi olan cankirituzu.com ve tuzcubaba.com.tr sitelerimizdeki yazılarımız kopyalanarak, bize benzer ürün ve internet sitesi isimleri ile sahte internet siteleri kurulmuş ve müşterilerimizin mağdur edildiği görülmüştür. Bu sitelerin Çankırı'da göstermiş oldukları adresler de sahtedir.


Mağduriyet yaşayarak bize ürün telafisi için geri dönen müşterilerimizin uyarıları üzerine bu duyuru yapılmaktadır. Siz de mağduriyet yaşamamak için Sipariş verirken almak istediğiniz ürünlerin üzerine, resimlerine bakınız ve Tuzcu Baba markalı ürünler olduğundan emin olunuz. 
TUZCU BABA Çankırı Kaya Tuzu işletmemizin 03766060118 - 08503026625 ve 05553093721 den başka sipariş hattı numarası yoktur.