Menu
Alışveriş Sepeti

Tuzcu Baba Blog - kaya tuzu RSS Kaynağı

02 Ağu 84 Mineralli kristal kaya tuzu yenilecek. Tuzsuz Kalınmayacak.
bozkan 0 3896
 ÇANKIRI TUZUNUN FAYDALARI ve KULLANIM ALANLARI Çankırı tuzunun oluşumu yaklaşık 250 milyon yıl önceye denk gelir.ÇANKIRI kaya tuzu  Milyonlarca yıl öncesi kuruyan denizlerinden arta kalan tuz yataklarından bazıları uzun yıllar yüksek basınç altında ..
26 Tem Çankırı Tuz Mağarasından Kaya Tuzu Nasıl Çıkartılır?
bozkan 0 3323
Tuzcu Baba Çankırı Kaya Tuzu İşletmemizde üretmiş olduğumuz ürünler aşağıda bahsedeceğimiz şekilde üretilmektedir.Çankırı kaya tuzu mağaralarında tuz siyah ve gri formda bulunur. Yüzlerce ton gri kaya tuzu içerisinde siyah renkten şeffaf'a kadar bir ..
15 Eyl Neden Çankırı Kaya Tuzu?
bozkan 1 72743
      Muhteşem bir hayat kaynağı, milyonlarca yıllık oluşum süreci, binlerce yıllık kullanım tarihi, muazzam moleküler yapısı, emsallerinden kat be kat zengin mineral yapısına sahip milli tuzumuz Çankırı tuzu dünyadaki en değerli tuzlardan birisidir,..
15 Eyl Kaya Tuzunda Barut Bulaşığı varmıdır?
bozkan 0 11157
Mağaradan çıkartılan Çankırı tuzu, Himalaya tuzu vs.. dahil, Dünyadaki bütün kaya tuzları dinamitle patlatılarak çıkartılır. Bu durum duyulduğunda insanı farklı düşüncelere yada endişeye sevkedebilir, ancak korkulacak hiçbirşey yoktur.Bu işlemler öze..
15 Eyl İyon cihazlarının yaptığı işi Kaya tuzu lambası yaparmı?
bozkan 0 12539
İyon cihazları havadaki nem oranını dengeler ve negatif iyon yayarak pozitif yüklü iyonları nötralize eder.Kaya tuzu metal sınıfında bir iletkendir, bileşiği içinde %65Na %33 Cl iyonları barındırmakta ve bulunduğu ortama iyon yaymaktadır... dolayısı ..
15 Eyl Kaya Tuzu Hakkında Doktorlar ve Bilim Adamlarının Görüşleri
bozkan 0 8458
Kaya tuzunun bronşit gibi üst solunum yolları hastalıklarının tedavisinde etkili olduğunu belirten AÜ Ziraat Fakültesi’nden Prof. Hanım Halilova, tuz odalarının yeterince denetlenmediğini söyledi. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Pr..
15 Eyl Kaya Tuzu Nereden Alınır?
bozkan 0 10675
DİKKAT !!! SİZ DE MAĞDUR OLMAYIN.Üzerinde TUZCU BABA markası olmayan ürünler firmamıza ait değildir.Çankırı Gıda ve Tarım İl müdürlüğüne kayıtlı ve ruhsatlı olarak faaliyet gösteren Tuzcu Baba Çankırı Kaya Tuzu işletmemizin Resmi sipariş sitesi olan ..
Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)